Tothema 09.06.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Palun Teie abi ja nõu sellises küsimuses. Olen 35 aastane naine. Pool aastat tagasi opereeriti mul emakamüoom, enne lõikust olid Hgb väärtused veres ikka alla saja, 92-96. Pärast lõikust arvasin, et ega mul mingeid rauapreparaate võtta pole vaja,küll kõik ise taastub. Natukene oli sellel arvamisel ka tõepõhja all, Hgb oli nüüd 108,aga depooraud ei taastu ju iseenesest ja see näitaja 4,6. Hakkasin võtma Tothemat,kuna see on ainuke rauapreparaat,mida ilma probleemideta talun. Perearst ütles,et võtta võiks ühe ampulli päevas pluss 1 tablett foolhapet,aga infolehelt loen, et võtma peaks 2-4 ampulli päevas. Kui palju oleks siis minu näitajate puhul õige doos? Kas foolhappe tableti võib võtta Tothemaga samaaegselt? Olen tänulik, kui leiate aega vastata.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Muidugi võite Tothemat rohkem tarvitada. Perearsti soovitus näib ikka väga ettevaatlik (ilmselt ka toimetu), sest juhend lubab: täiskasvanutele 100...200ml Fe/ööpäevas (2...4 ampulli) enne sööki.
Lugege hoolikalt ja saage aru, et see teeb hoopis 10-20 ampulli päevas, sest ampulli maht on 10ml!
Lisaks võite tarvitada foolhappe tabletti.

Kalle Kurvits