ravimite tagasiostmine 17.05.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
sooviksin teada saada, kas apteegid ostavad kasutamata ravimeid tagasi? Näiteks kirjutas arst mulle välja kaks pakki antibiootikume, aga kui üks pakk oli võetud, selgus, et rohkem ei ole vaja võtta.
Kui jah, siis kas tagasi ostetakse ainut paki kaupa või on võimalik ka tabletilehtede kaupa?

Mari

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimite tagasiost edasimüümise eesmärgil on seadusega keelatud. Ja kuna ei saa tagasivõetud ravimit enam müüa, siis ei ole ükski apteek kohustatud endale kahju tekitama.

Kalle Kurvits