antibiootikumid 15.09.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Tahtsin küsida sellist asja, et milliseid põletikuvastaseid ravimeid on võimalik ilma retseptita apteekidest osta? Kasvõi näiteks hambavalu puhul. Samas loomulikult õigem on minna arsti juurde, kuid alati ei ole see erinevatel põhjustel kohe võimalik, aga vaegused ju niisama iseenesest ei kao!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vabandan hilise vastuse pärast, miskipärast ei saanud tavapärast teadet küsimuse laekumise kohta.

Retseptita saate osta näiteks ibuprofeeni (Ibumetin, Ibumax jne.) tablette, annuses 200 ja 400mg, viimasel juhul kuni 12 tabletiga pakendit.
Ibuprofeen on põletikuvastane, palavikkualandav ja valuvaigistav ravim.
Hambavalu vastu ta aitab, aga põletikku välja ei ravi, see nõuab arsti sekkumist nii ruttu kui võimalik.
Infot ravimite väljastamise korra ja toime kohta saate kindlasti igast apteegist.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits