Gerimaxi kõrvalnähud 10.05.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Hakkasin eksamieelsel ajal Gerimaxi vitamiinidega preparaati tarvitama (sinises karbis). Võtan söögi ajal, närin (öäk, vastik maitse) ja pärast hakkab iiveldama. Positiivsed toimed on muidugi ka, keskendumisvõima paranemine ja energia, aga see iiveldus on ebameeldiv. Kas see võib mingit seedehäiret näidata või on mul allergia Gerimaxi suhtes? Mingeid muid allergiaid mul pole. Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tundlikkus mõne vitamiini suhtes (B6 näiteks) ei ole tõesti võimatu. Aga ka kõik toidud ei maitse kõigile, te ei söö ju neid vägisi mingi kasuliku toiduaine pärast. Valige endale teine preparaat. Imselt oli zen-zen soovitud toime andja. Apteek on tänapäeval sarnaseid tooteid täis. Võin lisaks Gerimaxile vabalt nimetada hulga zen-zeniga tooteid: Ginsana, Ginsel, Bio-Ginseng, Ginseng tonic, Ginseng tinct., Ginseng sirup, Korean Ginseng extr, Ginseng tea jne. On ka eleuterokokki, hiina sidrunväändikut ja muud. Rääkimata arvututest vitamiinikombinatsioonidest.

Head katsetamist,

Kalle Kurvits