Naturaalne eukalüptiõli 09.03.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas EEstis müüakse kusagil naturaalset eukalüptiõli?Mida soovitate valokordiini asemel,kui ka korvalol on juba müügilt kadumas?Miks Eestis kasutatakse üha rohkem lisa ja säilitusainetega rohtusid,miks naturaalsed vene rohud enam poliitika muutudes eestlasi ei ravi.?????Kas tõesti pole maaletoojaid,kas tõesti kaubeldes Venemaaga on risk väga suur??????Kuidas seletada välismaalt sisse toodud kalliste ravimite effekti,kui ravi näidistusi on 2-3,kuid körvalmõjusid on 20-50?Kas tõesti peame olema äri ohvrid?Midagi on väga mäda???????????

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Naturaalne eukalüptiõli on apteegis müügil. Meie apteegis (Pikk 62, Tartu) on austraalia eukalüptiõli 3 eri pakendis: 10ml (39.80), 30ml (53.00) ja 50ml (69.00).

Valokordiini ja korvalooli tõesti enam Eestis ei müüda. Põhjuseks on, et tootjafirma(d) ei ole neid ravimeid registreerinud. Iseseisvas riigis saab müüa ainult selles riigis registreeritud ravimeid, mingi maaletooja tahtest ei sõltu midagi. Registreerimine tähendab väga mahuka dokumentatsiooni esitamist Riigi Ravimametile ja vastava maksu tasumist. Seda saab teha ainult tootja. Ravimiamet analüüsib neid dokumente, kontrollib ravimit ja kui ravimi kvaliteet vastab meie (euro)nõuetele, saab toode ka müügiloa. Nii kaitseb riik oma kodanikke.

Apteek kindlasti peaks pakkuma patsiendile midagi asenduseks, abistama haiget tema mure leevendamisel. Korvalooli asemel on abi ka lihtsatest taimse päritoluga vahenditest nagu veistesüdamerohi ja viirpuu.

Vene rohud on kadumas esmalt seetõttu, et neid kas ei esitata registreerimiseks (meie ravimiturg liiga väike) või ei vasta nende kvaliteet nõuetele. On üsna ekslik arvata, et riigis (NSVL=?vene) kus oli puudus igast kvaliteetsest kaubast, olid ravimid mingi erand, pigem vastupidi.

Vene ravimid olid (kahjuks on paljud siiani) mitte niivõrd lihtsad, kuivõrd primitiivsed ja ohtlikud. Ohtude eest aga ei hoiatatud, tihti ka teadmatusest. Lääne mainekate ravimitootjate ravimid ei ole sihipärasel tarvitamisel ohtlikumad, küll aga on loetletud kõik kõrvaltoimed ja vastunäidustused, ka siis kui neid on kunagi esinenud vaid ühel inimesel. Humaansete põhjuste kõrval on ravimi tootja sellega ka kaitsnud ennast võimaliku kohtussekaebamise ja rahaliste sanktsioonide eest.

Kui mingi ravimi kasutamine on möödapääsmatu (otsustab arst), siis ravimiamet annab loa selle ühekordseks sissetoomiseks. Arst esitab kindla taotluse, kus toob ära meditsiinilise põhjenduse, määrab vajaliku koguse ning vastutab ise riigi poolt tunnustamata ravimi kasutamise eest..

Tugevat tervist soovides,

Kalle Kurvits