Aknest jäänud pigmendilaikude ravi 23.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Ühes nahaarstile esitatud küsimuse vastuses soovitati nahka pleegitavaid ravimeid, mida pidi saama ainult retseptiga. Mis ravimiga võib olla tegu ja kas on ka käsimüügis sarnase toimega ravimeid?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Käsimüügis on väga hea vahend Detria Arbutin Pigment Whitening 30ml. Selle vahendiga tupsutatakse pigmendilaike. Ta võimaldab vähendada ultraviolettkiirguse mõju pigmendilaikudele, kaitseb ja ravib päikesevalguse mõjul tekkinud ekseemi, leevendab nahaärritust.
Retseptiravimite soovitused annab nahaarst.

Kalle Kurvits