Soovin infot ravimi kohta. 02.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Rapamune oral solution- kas seda ravimit on võimalik saada Eestis, ravimi

toime,maksumus, j.n.e.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Rapamune (sirolimus) on Eesti registreeritud, tootja Wyeth Lederle. Tegemist on imuunosupressandiga, mis on mõeldud manustamiseks koos tsüklosporiiniga siirdatud elundite äratõukereaktsiooni mahasurumiseks.

Ravimit on toodud korra sisse ja mitte müügiks. Hinnad on seetõttu kujundamata ja on arvata, et apteegiletilt seda ei osteta, kuna preparaadil on ainult 50% soodustus (200EEK) retsepti kohta.

Rapamune 1mg/ml 1ml N30 hind Saksamaal on 237,14EUR (3711EEK).

Loodetavasti tuleks meie hind veidi odavam, aga selle saan lähiajal teada firma esindaja käest. Ka muu lähema info võin anda kui helistate mulle 07409533 tööpäeviti.

Kalle Kurvits