Rasedus ja ravimsõltuvus 17.04.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere lp. dr!

Olen lapseootel (18.nädal) 28.a. naine. Enne rasedust mitu aastat vahelduva eduga Rivotrili kasutanud ja sõltuvuses olnud. Seda ka enne rasedust. Raesdus tuli ootamatult ja partneriga veregruppide (rheesus konflikti oht ja üks laps olemas)tõttu ei tohtinud aborti teha. Seega otsustasime arstiga teha kõikvõimalikud uuringud (kuklavolt, double test, skriining jne), mis aga osutusid kõik korras olevat! Ja muu olek samuti kuigi tarvitan Rivotrili edasi (2x 2mg päevas või 1x2 mg päevas), kuna selle ärajätmine ohustaks mu tervist veel enam arsti sõnul. Niiet mingeid väärarenguid pole avastatud....

Milline on risk lapse sünnil?

Kas ta on siis samuti sõltlane?

Kuidas see talle mõjub peale sündi?

Kas peaksin enne ta sündi (18.09) vähendama ravimi kogust või üldse ära jätma?

Mis saab sellest lapsest? Kas pean hakkama teda peale sündi võõrutama?

Olen väga mures!!!!

Andke palun nõu, mida peaksin tegema!!!

Ette tänades,

Signe

Kardan väga olenemata arsti selgitustele et kõik on hästi.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei oma kahjuks erinevat infot kui see, mis on ravimi kasutusjuhendiga kaasas.

Kui teil seda pole, lugege linki:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=9519

Kindlasti on arsti kogemus ja teadmised veelgi olulisemad, palun neid usaldada kui usaldate oma arsti.

Teil ol raske valida, milline oht on suurem, kas ravimata jätmine või ravimi kasutamise kõrvaltoimed. Rivotrili määratakse tavaliselt haiguse puhul mis ei jäta valikuvõimalust.

On ka selge, et rasedus on nii tundlik teema, et ravimi tootjal on targem hoiatada rohkem ja vähendada sellega oma vastutust. Siinkohal on suurim vastutaja arst. Kui annan teile mingi lubaduse, võtan teid tundmata ja omamata arsti teadmisi ja kogemusi osa vastutust enda peale.

Kalle Kurvits