Betnovate või Cutivate??? 14.04.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!Sooviksin teada, mis vahe on firma "Glaxo" kreemidel "Betnovate" ja "Cutivate"??Apteegist läksin ostma Cutivate kreemi, öeldi et ei ole. Ja anti Betnovate ja väideti, et tegu on "põhimõtteliselt" sama ravimiga. Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tõesti on toimeaineteks mõlemal juhul samast klassist raviaine- glükokortikosteroid, põletikuvastane hormoon. Flutikasoon (Cutivate) on paremini talutav kui betametasoon (Betnovate) kuna puuduvad hormonaalsed kõrvaltoimed.

Betnovate info leiate pakendist, Cutivate oma aadressilt:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=7961

Korralikus apteegis puudub asendamise vajadus kuna mõlemad on vabalt saada.

Kalle Kurvits