Taimeravi ja tabletiravi 09.04.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

1. See pole ehk päris "apteegi" küsimus, aga kuna ei Aili Paju ega Kalju Mandret

"pole kusagilt võtta", siis loodan ehk oskate Teie nõu anda.

Taimeravi lektüüridest on lugeda, et suur hulk ravimtaimi sobib reuma

vaevuste leevendamiseks. Kas need sobiksid ka reumatoidartriidi ravi

toetamiseks? Arvan, et mitte eriti. Kuid siiski, kas on RA vaevuste

leevendamiseks mingeid ravimtaimi või sinna lähedalegi?

Olen otsustanud sel suvel asja tõsiselt ette võtta, aga kirjanduse põhjal

ei orienteeru kuidagi, sest pole leidnud ühtki ravimtaime RA vastu - ilmselt

vanarahvale oli üks reuma kõik.

2. Mitu aastat tohib vaheaegadeta methotreksaati võtta (4 tbl nädalas)?

Olen aru saanud, et minu arst on sellega ettevaatlikuks muutunud, kuigi

haiguse ravi nõuaks.

Tänan

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

On üks hea eesti toode, määre PAPS-20, mis on valmistatud loodusainetest.

Põhikomponendid on agaav, sirel, taruvaik ja etüülalkohol.

Näidustused: närvi-, liigese-, kõõluse- ja lihasepõletikud, radikuliit, artriit, polüartriit, ishias, bursiit, podagra, reumaatiised haigused, põsekoopa-, kurgumandlite ja keskkõrva põletik, nohu, bronhiit.

Kantakse haigele kohale õhukese kihina soovitavalt 3-4 korda päevas. Ägedate valude korral sagedamini. Võib kasutada koos teiste rohtude ja valuvaigistitega.

Metotreksaat on üsna toksiline ja paljude kõrvaltoimetega. Ravikuuri pikkuse eest vastutab ainult arst.

Info (Trexan) leiate:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=12470

Kalle Kurvits