METRONIDAZOL 03.04.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere. Mul on diagnoositud lambliad ja olen läbisin 10 päevase ravikuuri,võttes Metronidazoli.Lambliad ära ei kadunud, arst kirjutas veel kord 10 päevase ravikuuri Metronidazoli, lõpetasin ka teise kuuri. Vaevused püsivad. Kas on olemas veel mingit rohtu, mis aitaks. Arst kirjutab ilmselt jälle Metronidazoli, aga kaua ma neid võtan, kui ei aita. Enesetunne juba paar kuud halb ja närvid lähevad ka varsti katki.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lamblioos on metronidasooliga ravitav, kuid on võimalik taasnakatumine kui puutute uuesti haigustekitaja kokku (mingilt esemelt vms.) või saate nakkuse ravimata lähikondlaselt, kes ei ole võib-olla isegi oma nakatumisest teadlik.

Kas see võimalus on välistatud?

Arstilt paluge määrata teine ravim, kuna metronidasool on ka raskesti talutav. Analoogsed teised ravimid on ka retseptiravimid ja proviisor ei oma õigust neid soovitada. Arst omab nende kohta piisavalt andmeid.

Kalle Kurvits