Ravimi kasutamisest 26.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 64aastane. Arst diagnoosis südame perikardiisis vedeliku ning määras Diclofenac sodiumi kapslites. Tarvitasin seda 11 päeva ja olin sunnitud kutsuma välja kiirabi kuna viimased 5 päeva olukord halvenes märgatavalt. Esinesid segasus,nägemishäired, kohin kõrvudes, külm higi, keha jahenemine. Samaaegselt kasutasin kilpnäärme alatalituse vastu Levothyroxinium natrium. Kilpnääre on algstaadiumis, väike turse kaelal. Kiirabi tegi vastusüsti rohtudele, kuna mulle need rohud ei sobivat, perearst aga väitis et oleks pidanud ikka edasi võtma. Nüüd teist päeva ei võta ma ühtegi rohtu ja enesetunne parem, kuigi on nõrkus ja õhupuudus. Palun soovitage, kas on looduslikke rohte või apteegis saadavaid ravimeid, millega enda energiat ja olukorda paremaks muuta nii kilpnäärme kui ka südame puhul, mis asendaksin neid rohte mida arst kirjutas. Ei soovi oma arsti juurde põõrduda, kuna ta arvas et oleks pidanud neid rohte edasi võtma, aga kuidas ma võtan kui kõrvaltoimed andsid organismis sellise tunde, et jäta kasvõi eluga hüvasti.

Ette tänades ja vastust oodates

AK.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei usu, et teie seisundit halvendasid need ravimid, pigem ikka oli see haiguse ägenemine ja ebakorrapärane ravimitarvitamine. Ülitundlikkus võib teatud rohule muidugi olla ja seda on võimalik arvesse võtta.

Teie seisundis on esmatähtis hoida oma kilpnääre kontrolli all ja seda kindlasti endokrinoloogi näpunäidete järgi. Proviisor siinkohal ei soovi küll vastutada selle eest, et kritiseerib arsti raviskeemi ja asendab ravimid loodustoodetega. Tark arst saab kindlasti teid aidata, pöörduge kiiresti endokrinoloogi vastuvõtule.

Kalle Kurvits