hypothiazid 12.04.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Perearst kirjutas mulle hypothiazidi ja ütles, et tuleb võtta hommikul pool tundi enne sööki. Infolehel on, et tuleb võtta pärast sööki. Ei julge üle ka küsida. Mõned arstid ei vaata hea pilguga kui patsiendid targutama kukuvad. Kuidas ma seda ravimit siis võtma peaks.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arst on inimene, kasutusjuhend on täpne info, mille eest tootja vastutab ja mida ravimiamet kontrollib. Aga see polegi nii suur viga. Enamasti soovitatakse pärast sööki rohtu võtta siis, kui rohi võib ärritada magu.

Enne sööki võttes on mõju veidi kiirem.

Tugevat tervist,

Kalle Kurvits