Allergia 18.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

17-aastane neiu on viimased 3 aastat tarvitanud allergilise nohu raviks pidevalt claritini (1 tbl.päevas ) ja beconaset (2 doosi päevas). Kuidas nimetatud ravimid võivad mõjuda noorele organismile ja edaspidisele elule arvestades seda, et beconase on hormoonravim.

Ette tänades, muretsev ema.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Allergiliste haiguste ravimid on enamasti mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks ja on loodetavasti piisavalt ohutud.

Tihti on allergiaseisundid seotud mingite taimede õitsemise ja muu sarnasega ning ravimi kasutamises saab vahet pidada. Vahel on võimalik allergeeniga kokkupuudet vältida.

Üldjuhul sellised allergiad ei ole ravitavad ja ravimid on ainult nähtude leevendamiseks, elu kvaliteedi parandamiseks.

BECONASE ninasprei leevendab enamikul juhtudest hooajalist allergilist nohu. Sama toimeainega astmaravimeid tarvitatakse pidevalt, ka haigushoogude vaheajal. Ka Beconase juhend ei välista seda.

Kasu ja kahju puhul tuleb alati mõtiskleda teemal: kas soovitav toime kaalub üles kardetava kõrvaltoime ohud.

Ravimi kasutamise annused ja kestuse määrab arst, kes peab arvestama kõrvaltoimetega ja ravi ohutusega.

Info Beconasele:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=4979

Info Claritynile:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=7008

Kalle Kurvits