ravimid raseduse ajal 17.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Lp. hr. Kurvits,

noor neiu on üsna raseduse algul tarvitanud järgmisi ravimeid :

amitriptüliin, immovane ja seduksen.

Kas nimetatud ravimid võivad kahjustada arenevat loodet ja kas on suur tõenäosus väärarengute tekkeks ?

Tänan !

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimite kasutusjuhendites on alati hoiatused raseduse suhtes ja neid peab arvestama ka arst kui ravimeid määrab. Seega võtab arst vastutuse enda peale. Teema on niivõrd tundlik, et on alust arvata, et ravimifirmade hoiatused on maksimaalsed ja kui usaldate neid ravimeid määranud arsti, siis ilmselt ei ole oht kõige suurem.

Amitriptüliini puhul (Nycomedi näitel) on öeldud, et raseduse ajal võib kasutada, välja arvatud raseduse viimasel kahel nädal enne oodatavat sünnitust. Imovane juhend ütleb: Raseduse ja rinnaga toitmise korral on soovitav vältida preparaadi tarvitamist. Seduxeni juhendis on öeldud: Raseduse ajal tohib manustada ainult äärmisel vajadusel. Pikaajaline kasutamine raseduse ajal põhjustab vastsündinul ärajätunähte.

Kõik sõltub ka kasutamise kestusest ja annustest. Teie arst on sellest paremini informeeritud, küsige ka tema käest.

Kalle Kurvits