c-vitamiin 10.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Vaatasin USA-st käsimüügist ostetud c-vitamiini purgilt andmeid vitamiinisisalduse kohta ja üks tablett sisaldab 500 mg c-vitamiini, samas on toodud ka tabel, kus on kirjutatud, et see annus moodustab 833% päevasest vajadusest. Purgi peal on ka juhis võtta üks tablett päevas. Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See 833% on kummaline küll, tahaks ise näha.

500 kuni 1000 mg päevas võtta on aga üsna tavaline annus.

Kätteassadav on info Nycomedi C-vitamiini kohta aadressil:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=8266

Kalle Kurvits