ravimid raseduse ajal 04.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

Olen suures mures ja sügavas hämmingus selle üle, mida teeb minu günekoloog. Nimelt on ta minu raseduse ajal (praegu 10. nädal) mulle välja kirjutanud kaks korda tupeseene ravimeid, mille infolehel on kirjas, et neid ei tohi raseduse ajal kasutada. Ravimite nimed on olnud Canifug Cremolum 100 ja Polygynax. Kuidas sellesse suhtuda?

Ette tänades

P.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Rasedus on alati väga valulik teema ravimitootjate jaoks ja Polygynaxil on vastav hoitatus infolehele lisatud hiljaaegu, seega arst ei pruugi täpselt kursis olla.

Canifugi puhul on nii, et 100mg vaginaalsuposiidi puhul on hoiatus: ettevaatuse mõttes ei tohi kasutada raseduse esimesel 3 kuul, 200mg-sel aga on: vastunäidustus raseduse esimesel 3 kuul (varajane rasedus).

Seega riskib arst seda määrates ja patsiendiinfo selleks ongi, et teil endal oleks võimalik ennast ise kaitsta. Ja ärge kartke seda arstile öelda.

Kalle Kurvits