Antibiootikum ja alkohol? 04.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tervist! Kui ma võtan antibiootikume (Bactiflox), kas ma võin kahe tableti võtmise vahel tilga alkoholi võtta, või mitte (ees ootab sõbranna juubel)? Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimid ja alkohol ei sobi kokku tõesti. Kõige ohtlikum on alkohol koos rahustite ja teiste psühhotroopsete ravimitega.

Bactifloxil (tsiprofloksatsiin) on rohkesti kõrvaltoimeid ja alkoholi tarbimine võimendab kindlasti neid. Tsiproflokatsiinist tingitud kesknärvisüsteemi häired võivad häirida liiklusvahendi juhtimist, eriti kui on lisaks tarbitud alkoholi.

Info aadressil:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=30535

Kalle Kurvits