kaltsiumglükonaat 09.04.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas kaltsiumglükonaadi tabletid on ohutud? Kas ei põhjusta need veresoonte lupjumist? Kui mitu tabletti täiskasvanu päevas maksimaalselt tohib võtta ja millest tuleb vastupandamatu isu nende järele? Tänades Kairit.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mingi ravim ei saa olla päris ohutu. Veresoonte lupjumine aga ei tähenda seda, et seda põhjustab lubi (kaltsiumisool). Vastupandamatu isu võib olla tingitud sellest, et teie organism vajab kaltsiumi.

Annus täiskasvanule on 2-6 tabletti või enam 2-3 korda ööpäevas, ravimit võetakse enne sööki küllaldase koguse veega.

Ravimit ostes nõudke infolehte.

Tugevat tervist,

Kalle Kurvits