Ravimite koosmõju 22.04.16 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere !
Mul on diagnoositud kolm kuud tagasi kerge krooniline gastriit ,arst määras raviks 8 nädalat omeprasooli. Kuna mul on ärevushäire ( hüpohondria ) määras psühhiaater raviks AD dulsevia 30 mg. Omeprasooli jätsin ära paar päeva tagasi ,kuid nüüd tunnen ,enesetunne kehv rinnakus põletav tunne ,röhitised.Kui võtsin täna lisaks dulseviale omepi ei läinud paremaks. Mul on küsimus kas tohib koos tarvitada AD Dulsevia ja Omeprasooli ? Kas võivad need tekitada koos võttes refluksile kalduvaid kaebusi ? AD ravi alustasin alles kaks päeva tagasi, võimalikud on ka kõrvaltoimed. Kuid ei tahaks väga pikalt ka omeprasooli tarvitada.
Ootan Teie arvamust !
Tänud !

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Omeprasool just selleks määrataksegi, et vältida neid nähte mis teil selle ärajätmisel süvenesid.
Seda võetakse sageli väga pikalt, ka mao kaitseks teiste ravimite ärritava toime eest.
ravimi infolehelt leiate:
omeprasooli kasutatakse järgnevate seisundite raviks.
Täiskasvanutel:
- Gastroösofageaalne reflukshaigus (GERD). Sellisel juhul pääseb maohape söögitorusse
(neelu ja mao vaheline ühendus) põhjustades valu, põletikku ja kõrvetisi.
- Seedetrakti algusosa (kaksteistsõrmiksool ehk duodeenum) või mao haavandid.
- Helicobacter pylori nimelise bakteriga nakatunud haavandid. Sellisel juhul võib arst teile
määrata täiendavalt antibiootikume, et tõhustada nakkuse ravi ja soodustada haavandi
paranemist.
- Mittesteroidseteks põletikuvastasteks aineteks (MSPVA-d) nimetatavate ravimite
põhjustatud haavandid. Omep’it võib kasutada ka haavandite tekke takistamiseks juhul,
kui te võtate mittesteroidseid põletikuvastaseid aineid.
- Kõhunäärme kasvajast põhjustatud mao liighappesus (Zollingeri-Ellisoni sündroom).

Kalle Kurvits