Vitamiinid haiguse ajal 03.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

olen talvekuudel pidevalt tarvitanud kaltsiumipreparaate ja polüvitamiine (kuna toitumine on suhteliselt ühekülgne ja piimasaaduseid eriti ei armasta).Momendil on kasutusel Healthilife'i kaltsiumipreparaat D.v-ga ja Vitatabs'i antioksüdant-preparaat. Hetkel tundub, et mind on tabamas külmetushaigus või siis viirus. Kas haiguse edenedes on soovitav jätkata kõikide eelmainitud toodete sissevõtmist või peaks midagi muud võtma (paralleelselt traditsiooniliste kurguloputuste jms.) Ja üks küsimus, kas pideva vitamiinide ja mineraalainete tarbimine võib tekitada ka "immuunsust" s.t. et nad enam ei mõju.

Ette tänades Helena

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Esiteks soovitan parandada oma toitumist. Tervisele ei ole kõige parem toituda ühekülgselt ja siis püüda seda parandada mingite lisanditega, kui te just kosmonaut ei ole.

Seda, mida mõtlete vitamiinide "immuunsuse" all, on õigem nimetada resistentsuseks ja sellist asja pole ma kuulnud. Vitamiinide ületarbimine võib olla sanuti kahjulik, õnneks organism püüab liigset mitte omastada, nii, et ületarbimisel polegi mõtet.

Külmetushaiguse puhul võite kaltsiumi edasi tarvitada, aga viirust polüvitamiiniga nuumata pole mõtet. Kasutage ainult C-vitamiini (see on ka piisav antioksüdant). Ja küsige apteegist punase päevakübara preparaate, need aitavad organismi kaitsevõimet tugevdada.

Tugevat tervist!

Kalle Kurvits