Ravimi Allergodil kasutamine peale kõlblik kuni kuupäeva 15.11.15 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

võib-olla oskate aidata ka selles osas, kuidas mõjub ühekordne ekslik üle tähtaja kasutatud ravimi manustamine.

Olen 12 nädalat + 7 päeva rase ja arvatavasti muidu ei muretseks, kui ei oleks rasedust. Oleme kogu perega mitmendat päeva viirushaiguses ja otsustasin õhtul hilja endale ninarohtu panna, kuna nina oli kinnine. Olen tavaliselt kasutanud raseduse ajal Vipise looduslikku ninaspreid, mis on lubatud.
Kuna võtsin pimedas ravimikastist ninasprei, ei pannud tähele, et tegemist on elukaaslase ravimiga Allergodil, mis oli peale tema kasutamist jäänud ära viskamata. Lasin ühte ninasõõrmesse, õnneks taipasin umbes minuti jooksul niipalju välja nuusata kui võimalik ja tegin ninale veega loputust.
Ninaspreil oli "kõlblik kuni" 12.2014, kuigi purk ise oli täis. Kuna ma isegi ei mäletanud, et meil muid ninaspreisid on ja nende pudelite kuju on täpselt samasugune, siis ma pimedas ei osanud midagi karta ja seetõttu ekslikult juhtus selline ühekordne vale kasutamine.

Kas te oskate öelda, mis juhtub sellise toimeainega ravimiga peale kasutustähtaja lõppu? Kas sellise ühekordse juhtumiga võib midagi ka vereringesse imenduda?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Allergodilil otsest keeldu raseda jaoks ei ole (on soovitus pidada nõu.. ja vältida 3 esimese raseduskuu jooksul)
Ei usu, et peate liigselt muretsema. Kasutasite seda vaid korra.
Ravimite aegumisel ei garanteerita enam täit toimeefekti. Ravimi muutumist mürgiseks samas ei lubaks endale ükski ravimitootja. Sellekohane info oleks kirjas kasutusjuhendis.

Kalle Kurvits