Hedelix tilgad 19.02.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline küsimus, kas raseduse esimeses kolmandikus tohib kasutada Hedelix tilku (sisaldavad nad alkoholi). Patsiendi lehel selle kohta küll mingit infot pole.

Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui ei hoiatata, siis võib. Rasedusele pööratakse alati erilist tähelepanu. Luuderohuga köharavimid on lubatud ka väikelastele. Teine sarnane ravim Prospan sisaldab küll soovituse rasedatel konsulteerida arstiga, Prospan on ka veidike tugevam.

Kalle Kurvits