Põie ja neerutee joomine 19.02.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

Kas põie-ja neeruteed võib juua ka profülaktika mõttes?Nimelt töötan üsna külmades ruumides ja isegi kui soojalt riietun on ikka kehas nagu külm sees. Neerupõletikku ei ole kunagi olnud aga kaua aega väga külmas olles kisub nagu tihemini wc-sse(valusid ei ole). Mida üldse sellise murega teha , mida tarvitada-juua, peale selle, et tuleb soojalt riietuda?

Tervitades

Neiu 20

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Põie-neeruteede põhiline toime on diureesi suurendamine. Seda on põletike puhul vaja. Muidu suurendate oma WC-s käimise sagedust.

Parim soovitus on nõuda töötingimuste normaliseerimist. Teede tarvitamine kahjulik muidugi ei ole.

Kalle Kurvits