rasedusvastased pillid 17.02.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

kes saavad soodushinnaga rasedusvastaseid pille - kas ainult kõrgkoolide üliõpilased või ka tehnikumide õpilased?

Teine küsimus: lõpetan kevadel tehnikumi, kuid mulle jääb veel talveni kehtiv ISIC Scholar kaart - kas saan veel peale lõpetamistki sellega soodustusega pille?

Kolmas asi: suurem osa perearstidest pole kuulnudki, et neil ka pillide välja kirjutamise luba on ja ei tea ammugi, kes soodustusega pille saab, kes mitte. Niimoodi võivad nad soodustusi anda ka nendele, kes seda tegelikult ei tohiks saada - kes maksab kinni vahe, kui see hiljem välja tuleb?

Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Suukaudseid rasestumisvasaseid pille sooduretseptiga võib arst välja kirjutada:

1) naisele ühe aasta jooksul pärast sünnitust ja kolme kuu jooksul pärast aborti;

2) naisele, kellel on meditsiiniline vastunäidustus sünnitamiseks (vastavalt sotsiaalministri kinnitatud loetelule);

3) päevases õppevormis õppivale naissoost õpilasele ja üliõpilasele.

Arst võib ravimi välja kirjutada kuni 6 kuuks (Sotsiaalministri 2. augusti 2001. a määrus nr 84), retsept ise kehtib 2 kuud.

Kas ISIC kaart on aluseks teie õppimise tõendamisel, seda ei oska kahjuks öelda.

Kogu vastav seadusandlus peaks tuttav olema ka perearstidele, kui ei, on neil kõige lihtsam küsida lähimast apteegist või haigekassast. Soodustust anda sellele, kes seda saada ei tohiks, perearst ei saa, sest nii apteek kui haigekassa kontrollivad retsepti.

Kalle Kurvits