Add, ravimid ja ergutid 18.11.13 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
olen tudeng ja töötan nädalavahetusiti baaris. esmaspäevast reedeni on mul hommikuinimese rutiin- reede-laupäev või pühapäev ööinimese oma. Tean, et ei peaks sellist tööd tegema, aga tõtt-öelda see meeldib mulle. Töötunnid on pikad ja lõpetan tavaliselt 7-9 hommikul. Mul on küll imelik seda küsida, aga kas teate midagi soovitada, mis oleks legaalne ja ilma tugevate kõrvalmõjudeta ning mis suudaks ära võtta väsimuse ning hoida mind tööjuures aktiivsena ja üleval. Kohvi säärane joomine ajaks ilmselt oksendama. Ja kõikvõimalikke gerimaks energiavitamiine jms looduslikke preparaate olen juba proovinud. Võin kinnitada, et need minu puhul ei aita.
Kaua seda tööd enam ei tee, maksimaalselt pool aastat. Kuni ma oma kooli ära lõpetan ja erialase töö otsin, pean siiski välja vedama, muul viisil ei elatu paraku ära.
Olen kuulnud kõik-võimalikest Add ravimitest, millel on sarnane toime amfetamiinile, mis hoiavad erksana. Milliseid neist oleks võimalik Eestist saada ja milliseid te ise kõige enam soovitaksite ning millistel on kõige väiksemad kõrvalmõjud?
Klubikultuuri keskel olles ei ole küll kuigi raske hankida neid illegaalseid "ravimeid" , mis hästi meeleolu erksana hoiavad, kuid ma tõesti ei soovi vedada ennast päris sinna auku, mis ei-tea-kelle käest tuleb ja tõsiseid füüsilisi ja vaimseid muresid hiljem tekitab.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Kohvi joomise asemel võib kasutada kofeiini tablette, need on apteegis olemas, Cofitabsi nime all.
Miskit amfetamiinile sarnast ei tea küll soovitada ja ei soovitaks ka kui teaks.
Inimene pole masin, vahete-vahel võite ju ennast üles ergutada, aga kusagilt tuleb teil võtta aeg puhkamiseks, hetke parim soovitus oleks püüda päeval magada. Vastasel korral kurnate ennast ära ja riskite tõsisema terviserikkega.

Kalle Kurvits