RAVIMI MAALETOOMINE 04.02.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

TERE, mind huvitab, kes võiks olla huvitatud looduslike ravimite maaletoomisest, mõned ravimid, mida käin välisriikidest ostmas, on väga head, näiteks looduslik antibiootikum, greibiseemne õli: citritsital, jämesoolt puhastav ja tööleergutav taimesegu coolon clear, tõhus indiaanlaste reuma ravim Pau´d arco, mitu korda tõhusamad seedimist ergutavad bakterid kui meil müügil olevad geefiluse omad, lacti plus. Oleks väga tore, kui nende toodete lähim müügipunkt oleks lähemal, kui Helsinki Stocmanni loodustoodete osakond.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimite ja ravimisarnaste toodete maaletoomise õigus on ainult ravimite hulgimüügifirmadel. Sellele peab eelnema tootjapoolne initsiatiiv, kes registreerib toote Riigi Ravimiametis.

See ei kehti toidulisandite kohta, nende sissetoomiseks peab leiduma majanduslik huvi ja tervisekaitseameti luba. Sarnaseid tooteid on apteekides palju ja sõltub proviisori teadmistest, et leida Teile sobiv. Ükski apteek ei tegele ise mingite toodete maaletoomisega.

Kalle Kurvits