Metozok 03.12.12 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Sooviks teada, kas Metozokil on pikaajaliselt kasutades mingi mõju organismile? Et kas see ravim on toksiline nt maksale või maole või mõnele muule oganille, mis võiks saada kahjustada selle ravimi regulaarse kasutamise tõttu?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kõik ravimid on mürgid, õiges koguses ja arsti poolt määratuna aga võivad ravida või oluliselt kergendada haiguste kulgu.
Kõrvaltoimed ja vastunäidustused on kasutusjuhendites kirjas.
Krooniliste haiguste puhul tarvitatakse ravimeid pikkade aastate jooksul.
Metoprolool (Metozoki toimeaine) lubati USA-s kasutusele juba 1984. aastal, tegemist on üsna vana ja palju uuritud ravimiga ja kui selle sihipärasest kasutamisest saadav raviefekt poleks olulisem kui ohud, siis seda kindlasti enam müügil ei oleks.
Igal juhul, kui miski teid häirib seoses selle ravimiga, rääkige sellest oma raviarstile.

Kalle Kurvits