Tsüklosporiin-silmatilgad 14.04.12 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Kas meil on tsüklosporiini sisaldavaid silmatilku müügil? (mitte Restasis, aga midagi muud - mingeid niisutavaid tilku vms). Ja veel - kas on mingeid uudiseid seoses allergiavastaste silmatilkadega? Allergodil ei ole lahendus kahjuks, sest seal on BAK sees. Midagi säilitusainevaba äkki tulemas?
Ette tänades,
A.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tsüklosporiiniga silmatilkadel Eestis müügiluba ei ole.
Ei leia ka, et oleks Rootsis, Saksamaal, Soomes.
Venemaal on müügiluba Restasisel.

Raviarsti taotlusega on toodud Restasist ainult.
Võib-olla on mõnel teisel tootjal ka, aga kindlasti on valik väike, sest määratakse haruharva.

Maaletoomisel lähtutakse tarnija logistikast ja kui see on tarnijale ebamugav, siis seda ei tehta.

leiab sellise toote:
PAPILOCK MINI ophthalmic solution 0.1% (vesilahus), tootja Santen, Jaapan. Kas seda keegi suudaks (tahaks) sisse tuua, raske öelda, enne ei liiguta keegi kui pole vastavast raviarsti taotlust rahuldatud.

Säiltusaineid lisatakse silmatilkadesse säilvuse parandamiseks. Säilitusainevabad saavad silmatilgad olla (teoorias) siis kui sisaldavad toimeainena mõnda antibiootikumi vms.
Allergiavastast toimeainet leiab Lecrolynist, seal on sees ka teie kardetud BAK.

Kalle Kurvits