Osteomüeliidi ravi 25.12.10 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere. Mulle soovitati osteomüeliidi raviks hankida Venemaalt linkomütsiini kapslid. Googeldamisel leidsin, et see on vet. ravim. Palun Teie arvamust selle kohta. Tänan.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Linkomütsiin on antibiootikum, mida kasutatakse nii inimestel kui ka loomadel. Eestis kasutatakse veiste udarapõletike ravil.
Mõnedes riikides, ka Venes, kasutatakse inimestel, Eestis enam mitte, varem on olnud Lincocini nime all.
Kas see oleks vajalik teile, saab otsustada ainult arst. Sel juhul saab ravimi tarnida erandkorras ühekordse sisseostuloaga.

Kalle Kurvits