kõhukinnisus 14.01.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere proviisor Kurvits!

Mure järgmine, tihtipeale on mul probleeme kõhukinnisusega, soovitage mõnda ravimit, mis parandaks selle toimet.

Kui täiskasvanul inimesel on ussid, millist ravimit võtta?

Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Soovitan Guttalaxi. See on tilkadena, mida võib lisada joogi sisse, peaaegu maitseta. Toime on selline, et takistab vee tagasiimendumist soolest, soole sisu jääb mahukam ja niiskem, see omakorda ergutab motoorikat.

Lugege infot aadressil:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=3840

Usside vastu on tavaliselt kasutusel Vermox, vaja on aga retsepti, ka perearst annab selle. Muidugi kui pole paeluss, siis ravitakse Niclosamidiga, samuti retseptiravim.

Kalle Kurvits