Õlid toidulisanditena 16.06.10 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Mina sooviks teada, kuidas ikkagi käib täpsemalt see omega-3 ja-6 rasvhapete ja nendega koos ka linaseemneõli manustamine, kas kõike tuleks tarbida korraga või just eraldi või ühte vähem kui teist....
Küsimus nende kolme kohta seepärast, et just need on viimasel ajal enim silmajäänud, kui 'üli-üli vajalikud ja head asjad, mida alati organismis liiga vähe on!' Samuti oleks sooviks parandada naha juuste ja küünte seisundit, mis kõik liiga kuivad on.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei ole midagi sellist ülivajalikku lisaks vaja anda kui olete terve ja toitute normaalselt. Igasugugu "loodus.." on viimastel aastatel avastatud ärimeeste poolt ja kui kõike seda tahta tarvitada, ei jää normaalsele toidule ruumi ja muretsete pidavalt, et mis kõik "ülivajalik" ikka veel manustamata.
"toode sisaldab Omega-3" on üks paremini müüv argument, kirjuta mingi toote karbile, et see on sees ja müügiedu on garanteeritud.
Omega-3 ja Omega-6 puhul on probleem nende tasakaalus meie tavatoidus. Halb on see, et me sööme liiga palju taimeõlist tulevat linoolhapet ehk omega-6 rasvhapet. Omega-3 ja omega-6 rasvhapete suhe on meie toidus paigast ära. Oleme meretoidust eemaldunud, me ei söö nagu meie esivanemad linaõli, -jahu ega -seemneid.
Apteekidest võib leida kodumaist linajahu, seda võib segada pajude toitude hulka, ei riku maitset, lisaks aitab seedimist korras hoida.
Netis märksõnaga "omega-3" otsides leiab palju infot, ka sellist mis hoiatab liialduste eest.

Kalle Kurvits