Ciprinol, Alfuzosin ja alkoholi tarvitamine 15.06.10 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

Arst määras mulle ravikuuri Ciprinoli ja Alfuzosiniga. Seoses sellega, et varsti on jaanipäev ja grillihooaeg tulemas, sooviksin teada saada, kas antud ravimite võtmise ajal on lubatud tarvitada mõistlikes kogustes alkoholi (peamiselt õlu)? Ravimi infolehtedelt keelavat informatsiooni ei leidnud.

Tänan

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lugesite infolehte vähe, lugege uuesti ja leiate, et hoiduda tuleb alkoholist ja veel mõnest vedelikust. Ciprinoli juhendis on read:
Ciprinol tablettide võtmine koos toidu ja joogiga:

Piim, jogurt ja rohke mineraalainete-sisaldusega (eriti kaltsiumirikkad) joogid võivad vähendada tsiprofloksatsiini imendumist. Seetõttu ei ole soovitatav neid tooteid samaaegselt manustada. Vähese kaltsiumisisaldusega toit ei vähenda olulisel määral tsiprofloksatsiini imendumist. Ravi ajal vältige
alkoholi tarbimist.

sama infoleht ravimiameti lehelt:
http://193.40.10.165/PIL/Hum/PIL_12271.pdf

Kalle Kurvits