Piracetam. 03.01.10 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Minu huvi alla sattus ravim nimega Piracetam või Piratsetaam.
Uurimise käigus selgus, et see ravim on nootroopil. Positiivsed efektid on mälu ja loovuse paranemine, suurenenud keskendumisvõime ja tunnetus. Palun uurida seda ravimit lähemalt. Negatiivsete mõjude kohta on vähe infot.

Tean veel, et seda võetakse choline´i või koliiniga. Kas ja kui palju seda on vajalik manustada ja kui palju piracetamiga? Kas piisab sellest, et söön hommikul paar muna või on vaja osta spetsiaalne topsik choline´i?

Lisainfoks veel, et olen 19-aastane poiss. Kaal: 77 kg, Pikkus 188 cm. Allergiaid pole. Mul ei ole ka mingeid rabandusi, ajukahjustusi, lihaste haigusi ega alkoholismi, mida (nagu ma aru sain) piracetamiga ravitakse.
Piracetami tahan kasutada parema keskendumise ja aju tegevuse eesmärgil, kuna käin 12. klassis ja kevadel on eksamid.

Kas oskate nimetada teadaolevaid kõrvalmõjusid kasutamisel ja võõrutusel esinevaid mõjusid pärast Piracetami kasutamist? Kas soovitate seda?

Kas Eestis on Piracetami müügil ja kas seda saab osta vaid retsepti alusel? Kui saab ka ilma retseptita, siis missugustes apteekides seda on võimalik osta? Kas Piracetami tohib Eestisse tellida (kui ma tahaks interneti teel osta)?

Kui Piracetami kasutamine lõpetada, kas järelmõjud on pigem positiivsed või negatiivsed? Mil moel?

Aitäh, ootan vastuseid.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kogu info leiate www.raviminfo.ee või otse aadressilt:
http://193.40.10.165/PIL/Hum/PIL_8928.pdf
Kui teid huvitab lisainfo, siis on seda lihtne leida, sisestage otsimootorisse (n. Google) otsisõna piracetam või nootropil ja leiate hulgi igasugu materjali.

Kalle Kurvits