rahusti 09.01.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere hr.Kalle Kurvits

Palun öelge mille vastu on dimedrool? Kas ta on ka unerohi? Milliseid rahusteid või unerohte saab apteegist käsimuugist?

Ette tänades,

Valja

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Dimedrool (difenhüdramiin) on antihistamiinne(allergiavastane) ravim, mille on kõrvaltoimena sedatiivne (rahustav) toime. Seda võib kasutada ka uinutina, just Ameerikas on see populaarne. Ka meil on saada olnud kerge uinuti Nytol, toimeaine on seesama.

Kõik need on retseptiravimid.

Käsimüügis unerohte pole. Hea toime annavad ka taimsed rahustid, nende toimivateks osisteks on kannatuslill (Passiflora), humal, palderjan. Soovitan näiteks Unisin tablette.

Kalle Kurvits