Ftorocort raseduse ajal 04.01.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

Olen tarvitanud Ftorocorti salvi juba peaaegu kaks aastat, kuskil nädalas

paar korda, näol mõlemal põsel n.ö allergia raviks (muudel kohtadel kasutanud

ei ole ja oluliselt probleemne ala laienenud ka ei ole). Küsimus oleks selline,

et kui oluliselt mõjutab rasedust selline suhteliselt väikesel piirkonnal aga siiski

pikaajaline kasutamine. Nimelt mul oktoobris rasedus peetus 6-7 nädalal.

Kas võib olla peetumise põhjuseks selle salvi kasutamine ja kas peaksin

kindlasti sellest loobuma, kui planeerin uut rasedust.

Ette tänades

Annika

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Raseduse ajal ei tohi ravimit (Ftorocorti) kasutada. Selline on salvi tootja info ja arutelul pole siin mõtet.

Kalle Kurvits