Punase päevakübara tinktuur 20.04.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviks teada, kas punase päevakübara tinktuuri võib kasutada herpese villidel imetamise ajal? Kas üldse tinktuurid imenduvad rinnapiima, kui neid välispidiselt kasutada (nt ka saialille tinktuur)?

Tänan.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tinktuurides on teatud kogus (40% sagemini) alkoholi. Ei kujuta küll, ette millline hüpoteetiline kogus võiks nahale määrides rinnapiima jõuda, neid peaks siis jooma.

Kalle Kurvits