Saadavus Eestis 30.01.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tervist! Millised sünteetilised uneravimid on meil müügil ilma retseptita?
Toimeaineteks doksülamiin, diphenhydramin jm. Toimivad nad sarnaselt retseptiravimitele?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Eestis ei müüda sünteetilisi uneravimeid ilma retseptita.
Difenhüdramiiniga oli Nytol, viimati 2006. aastal ja see oli Eestis retseptiravim.
Difenhüdramiin, varem meil tuntud kui Dimedrol on antihistamiinikum, omades märkimisväärset sedatiivset kõrvaltoimet on mujal maailmas kasutusel ka uinutina.
Doksülamiini sisaldavaid ravimeid meil registreeritud ei ole.

Kalle Kurvits