lamisil tabletid ja yarina 19.04.08 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on järgmine probleem.
Olen 6 kuud kasutanud yarina rasestumisvastaseid tablette. Täpselt 2 nädalat tagasi määrati mulle küüneseene tabletid lamisil, mida olen ka kasutanud koos Exoderil kreemiga (kreemi loomulikult määrides). lamisili peaksin veel kaks nädalat kasutama, kreemi ehk kauem. yarina tablette ei ole mul kordagi jäänud vahele, kuigi olen neid võtnud vahel erineva hilinemisega - vahel 2,3 tundi hiljem, kui eelmine päev. Viimane vahekord oli samuti umbes 2 nädalat tagasi.
Eile aga hakkas tupest õrn veritsus (yarina tabletide selle kuu lõpuni on 10 päeva), mis oli ka öösel ja täna jätkunud. Kahjuks ei saa telefoniga mitte ühtegi arsti kätte ja ei oska midagi peale hakata. Kas kasutada kõik tablette edasi ja lihtsalt (väga ei tahaks pooleli jätta, kallid tabletid, jube kehva oleks kõik koheselt ära lõpetada), või peaksin ma lõpetama kasutamise. või võib oletada, et tabletid ei ole veritsusega seotud ja peaksin lihtsalt naistearsti juurde minema ja otsima probleemi mujalt?

Ette tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei arva, et siin on tegemist koostoimetega.
Eitada seda aga ei saa. Lamisil on tugevatoimeline ravim.
Arvan, et mõningane veritsus naisterahval ei ole ennekuulmatu ja liigselt muretsema ei pea.

Kalle Kurvits