Hormoontabletid ja suits 11.12.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

Mina olen kuulnud, et rasedusvastaseid tablette ei tohi võtta suitsetaja. Olen aastaid söönud erinevaid tablette, aga ükski günekoloog pole kunagi mulle seda rääkinud retseptide väljakirjutamisel. Praegu söön Logesti ja suitsetamisest loobuda ei kavatse. Tahaksingi teada, mis siis konkreetselt võib juhtuda ja miks need kaks asja kokku ei sobi ???

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimite puhul on esmase tähtsusega see konkreetne infoleht, mis on ravimiga kaasas ja Logesti puhul suitsetamise mõju ei kirjeldata, vähemalt sellel infol, mis on mulle praegu kättesaadav Magnum Medicali aadressil:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=12366

Seega ei ole kuuldus piisav argument ravimist loobumiseks. Kui asi on tõsine, ei jäeta seda kvaliteetravimi infolehel mainimata, lugege veelkord. Iseasi on muidugi endise idabloki ravimitega, inimesed arvavad, et need on ohutumad, ega taipa, et asi on lihtsalt infopuuduses.

Suitsetamine iseenesest on aga suurim risk teie tervisele, kaaluge siiski loobumist.

Kalle Kurvits