antibeebipillid 16.07.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Selline on mu mure. Kas ühekordne kõhulahtisus põhjustatud halvaks läinud toidu söömisest võib ka vähendada antibeebipilli Jeanine toimet, kui tablett sai võetud ligi 15 tundi tagasi või on tablett juba imendunud selle aja peale...

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vastuseks llõike teilegi kättesaadavast kautusjuhendist:
Kui te oksendate 3...4 tundi pärast Jeanine tableti võtmist, on see võrdne tableti vahelejätmisega. Seetõttu tuleb teil järgida nõuandeid, mis kehtivad
vahelejäänud tablettide kohta.
Kui te hilinesite tableti võtmisega vähem kui 12 tundi, siis on pillide toime säilinud.

Kui on nii nagu kirjeldate, siis on kõik korras.

Kalle Kurvits