antibiootikumid ja antibeebipillid 04.07.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mu kiire mure. Alustasin põiepõletikuraviks antibiootikumi Ciprinol tarvitamist tsükli 25. päeval, menstruatsioon algas 29. päeval. Samaaegselt tarvitasin ka antibeebipille Jeanine, ehk siis nende kahe ravimi tarvitamine kattus 3 päeva. Antibiootikumiravi pikkus ise kestis 5 päeva, ehk siis kaks päeva võtsin Ciprinoli tabletivaba perioodil. Nüüd hakkab tabletivaba periood läbi saama, ehk siis antibiootikumide tarvitamise viimasest päevast on möödas 5-6 päeva. Mind huvitab see, kas pean nüüd tabletivabaperioodi lõppedes kasutama lisakaitsevahendeid või ei mõjuta antud antibiootikumide võtmine enam antibeebipillide toimet. Kas üldse Cirpinol võib vähendada Jeanine mõju? Jeanine karbis oleval lehel antud antibiootikumi nimistust ei leidunud. Äkki saate kiiresti mulle vastata, sest võimalik, et pabistan ilmaasjata ning et antud antibiootikum üldse ei mõjutagi Jeanine toimet...

Neiu, 19.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arvan, et pabistama ei pea. Võiksite lugeda ka Ciprinoli infot. Ciprinoli infos oleks see teema käsitletud, aga ei ole, seega pole probleemi. Seda enam, et Ciprinol kaob verest kiiresti (poolväärtusaeg on 3-4 tundi).

Kalle Kurvits