Pharmatex? 20.11.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tervist! Kas Pharmatex kaitseb ka mõningate sugulisel teel levida võivate pisikute eest? Või hävitab neid. Oleks nagu kuskilt kuulnud. Milliste? Tänan Teid vastuse eest!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Pharmatex sisaldab bensalkooniumkloriidi, millel on spermatosoide inhibeeriv ja antiseptiline (=mikroobe hävitav) toime.

Kasutakse eostumise vältimiseks. Sobib eriti siis, kui rasestumisvastaste tablettide või emakasisese vahendi kasutamine on vastunäidustatud, suguelu on ebaregulaarne, sünnitus- või abordijärgsel perioodil, rinnaga toitmise ajal, premenopausis.

Juhendis pole sõnagi suguhaiguste vastasest toimest. Arvan, et see on suguhaiguste vastu parem kui mittemidagi, ainult sellele lootma ei soovita küll jääda.

Kalle Kurvits