ravimid Venemaalt 27.03.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Venemaal on nii palju viirusevastaseid ravimid (interferoni baasil). Miks neid ei too Eestisse?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Venemaal on paljut mida Eestis ei ole.
Sisse tuua saab vaid neid ravimeid mis on registreeritud ja omavad müügiluba. Selleks esitab tootja kvaliteeti tõendavad dokumendid ja tasub vastavad maksud.
Ravimiamet kontrollib dokumentatsiooni, veendub, et toode on kvaliteetne, toodetud lähtudes kehtivatest nõuetest ja väljastab müügiloa.

Eesti turg on pisike iga tootja huvi tekitamiseks ja kõik ei läbi kindlasti ka meie rangeid euronõudeid.

Kalle Kurvits