Hjertemagnyl 16.11.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Naine, 55-aastane. Pärast veenilaiendite operatsiooni 8 aastat tagasi soovitas kirurg mul võtta verevedeldajat, soovitavalt elu lõpuni. Olen seda ka teinud väikeste vahedega (1 nädal). Aasta tagasi avastati kõrgenenud vererõhk, ravimiks oli alguses Monopril, hiljem MicardisPlus. 1 kuu pärast uue ravimi saamist tekkis silmapõhja verevalum, mistõttu loobusin Hjertemagnylist. Vererõhk on olnud normis. Kas võin edaspidi verevedeldajat võtma hakata? Kuna ravimi kaaskirjas hoiatust pole, siis ei oska ka perearst sellele vastata. Muid ravimeid ei võta. Suur tänu Teile!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arvan, et tuleks lasta teha vereproov, et otsustada, kas veri ikka vajab vedeldamist. Atsetüülsaltsüülhapet ei talu igaüks ühtemoodi ja verevalum võib olla signaaliks, et ehk on asjaga üle pingutatud.
Adekvaatse otsuse siinkohal saab teha ikka ja ainult arsti abiga.

Kalle Kurvits