Disulfiram 12.11.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Missugused on kõrvalmõjud Disulfirami tablettide paigaldamisel neljandat korda järjest? Äkki on saadaval ka mingi uuem variant sarnast rohtu?Aitäh!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Disulfirami toime põhinebki kõrvaltoimetel. Nimelt muudab see alkoholi lagunemist organismis selles suunas, et tekiks võimalikult palju atseetaldehüüdi, mis on pohmeluse peamine põhjustaja. Seega disulfiraam teeb alkoholi raskesti talutavaks, muud miskit.

Ravi kulu ja sageduse määrab arst. Sarnaseid uuemaid ravimid Eestis hetkel ei ole. On küll üks suukaudne ravim, mis blokeerib alkoholitundlikud närvirakud ajus ja joovet ei teki, väheneb iha alkoholi järele ja sõltuvus sellest. Ravim on üsna kallis.

Kalle Kurvits