viagra toime 17.10.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Säärane küsimus, et on laineid on löönud viagra, tegemist on vist psühhotroopse ainega, aga täpsemalt kui pika, lühikese ajavahemiku jooksul see mõjub ja kui efektiivne on selle toime? Kas on tegemist ohutu süütu ravimiga või on sel ka mingeid kõrvalmõjusid?
Kas oskate soovitada midagi looduslikke preparaate, mis on sarnase seksuaalsust ergutava toimega?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Viagra ei ole ei psühhotroopne aine ega oma ka seksuaalsust ergutavat toimet.
Viagra toimeaine sildenafiil on suu kaudu sisse võetav ravim erektsioonihäirete raviks. Loomulikul viisil, s.t. koos seksuaalse stimulatsiooniga, taastab sildenafiil häirunud erektsioonivõime, suurendades vere juurdevoolu
sugutisse.
Lähemaks tutvumiseks:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=1576

Looduslikke erguteid apteegist leiab mitmeid, näiteks Origamax (hetkel ei ole müügil kahjuks, aga võib olla sekspoodides ja isegi R-kioskis). Origamax on toidulisand, mille tähtsaim koostisosa on ravimtaim Butea Superba, mida leidub ainult Põhja-Tais. Butea Superba juurt ja vart on kaua kasutatud füüsilise jõu ja hea enesetunde andmiseks juba ammustest aegadest. Kolmesajaaastane rahvatraditsioon peab Butea Superba taime tähtsaks mehe seksuaalkire ergutajaks. info www.origamax.ee

Hästivarustatud apteekides on müügil Johimbin forte. Teatud Aafrika puu koorest saadav johimbiin on Aafrikas ja Lääne-Indias sajandeid kasutatud libiidot suurendava ja erektsiooni parandava armuravimina. See aine stimuleerib väidetavalt närvikeskusi selgroos, mis omakorda kontrollivad erektsiooni.

Kalle Kurvits