Oxycort aerosool 11.10.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Milliste nahahaiguste raviks on näidustatud Oxycort aerosool? Kas seda on lubatud kasutada lastel ulatusliku nahakahjustuse korral?

Ette tänades,
MM

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

See ravim ei ole Eestis enam kasutusel ja adekvaatne eestikeelne ravimiinfo puudub.
Venemaal on endiselt müügil ja venekeelset juttu võib leida, näiteks:
http://www.practica.ru/DrugBook/Drugs/Ads/Polfa/oxycort.htm
Näidustusi on mitmeid, nagu:
krooniline mädane nahapõletik
allergiliste nahahaiguste mädased tüsistused nahal
põletused ja I astme külmumised
jne.
Ohutust kasutamisel lastel ei ole määratud.

Siinjuhul ei pea ma selle pikka kirjeldamist vajalikuks, sest ravimit meil ei müüda ja vaeval et ilma erivajaduseta kasutatakse.

Kalle Kurvits