Cipralexi kõrvalmõju 23.04.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
olen võtnud Cipralexi üle kolme kuu ja mingeid kõrvalnähte pole varem täheldanud, kuid nüüd nädal tagasi muutus näonahk (eriti just silmade ja huulte ümbert) kuivaks ja ketendavaks. Samuti käte siseküljed ja kael on punetav ja kare, isegi valulik. Esialgu ei saanud üldse aru, milles asi, mingeid allergiaid ei ole mul varem olnud. Siis lugesin Cipralexi infolehelt, et üks kõrvalnähtudest on ka lööve. Kas on võimalik, et see lööve on antud ravimist? Kui jah, kas oskate soovitada mingit rohtu või salvi, mis seda löövet raviks? Või aitab sellest, kui Cipralexi võtmisest loobun?

Ette tänades,

T.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui on allergiline lööve, siis see võib olla ravimist või muudest komponentidest või millest iganes. Näiteks muretseti peresse uus lemmikloom. Või hakkas mõni kevadine taim õitsema. Või hakkasite kasutama mingit uut toitu. See teema sobib allergoloogile.
Apteegist mõne allergiavastase ravimi ostmine ja katsetamine on parim, mida saan soovitada. Clarityn, Kestine, Zyrtec.

Kalle Kurvits