kõhulahtisus ja pillid 20.03.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure, mis kindlasti on ka teistel naistel. Olen 20-aastane. Võtan rasestumisvastase tableti õhtul kell kaheksa. Vahel tihti vahel harva juhtub nii, et järgmisel päeval (mitte hommikul, kõige varem umbes kell 10) on kõht lahti, vahest palju, vahest vähe. Küsimus järgmine: kas pillid ei mõju või on nende mõju vähenenud (nad peaksid ju selleks ajaks olema ära seeditud ja lahustunud) ?
Samuti küsin, kui suur kogus on see 150 gr süstina?
Ette tänades Maria

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Just raiskasite 10 krooni. Te ei maini ühegi ravimi nime, mille kohta küsite. Nii ei oska ma kosta midagi.
Neid pille on kümneid. Samas ravimeid, mida süstitakse 150g, pole mitte ühtegi.
Võimalik, et peate silmas Depo-Proverat, see on 150mg/1ml-s, ampulli maht on 1 ml (milliliiter)

Kalle Kurvits